ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10849251
*
nr 1084 9251
Spegel
Teak, 121x37
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 18:18:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 22:00:37
1
100 kr
20/1 12:32:00
2
150 kr
22/1 19:51:14
3
450 kr
23/1 17:37:46
4
300 kr
23/1 17:37:46
3
350 kr (Budbetjänt)
23/1 17:38:08
4
400 kr
23/1 17:38:08
3
450 kr (Budbetjänt)
23/1 17:38:32
4
500 kr
23/1 18:06:46
5
Vinnande bud
23/1 18:13:12
4
700 kr
23/1 18:13:12
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1084 9251
Spegel
Teak, 121x37
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 22:00:37 | 1 | 100 kr |
20/1 12:32:00 | 2 | 150 kr |
22/1 19:51:14 | 3 | 450 kr |
23/1 17:37:46 | 4 | 300 kr |
23/1 17:37:46 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:38:08 | 4 | 400 kr |
23/1 17:38:08 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:38:32 | 4 | 500 kr |
23/1 18:06:46 | 5 | Vinnande bud |
23/1 18:13:12 | 4 | 700 kr |
23/1 18:13:12 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02